Blog içeriğimi asrizamanlar.tumblr.com adresine taşıdım... Buradaki kayıtları arşiv amacıyla saklıyorum.

14 Haziran 2008

Eyvallah Fener´deniz!..


-Fenerli misin, kardeşim?
-Eyvallah Fener´deniz!..
-Galatasaraylı mısın, monşer?
-Natürelman!..

-Ben, iki gözüm ne "Eyvallah" Fener´denim, ne de "Natürelman" Galatasaray´dan... Ne yalan söyleyeyim, kardeşim, Taksim Stadyumu´nun eşiğini geçmemişim hani!... Kumar oynamam, at yarışına meraklı değilim, horoz dövüşünden anlamam!.. İster sinema olsun, ister atletizm, yıldızların tercüme-i halini ezbere bilmem, anacığım... Bütün bu işlerin cahiliyim ama, bu son günlerde, kanım biraz Fenerlilere kaynıyor gibi... Galatasaray´ı alt etmişler, diye değil alimallah!.. Bilakis be, iki gözüm... Bu işe biraz kızıyorum bile! Demokrasiya devrinde her sene Fener´in şampiyon olması doğru mu ya/ Hem sonra, efendim, mağluba yardım, şanımızdandır. Malum a!

Fener´e kanımın kaynamaya başlaması başka sebepten...

Son yaptığım içtimai, felsefi, harsi, kozmografi tetkikat neticesinde, anladım ki, Fener, İstanbul, Kadıköy, filan semtlerinin mümessilidir... Galatasaray Beyoğlu, Şişli semtlerinde taraftar sahibidir... Fener´in kaptanı Sirkeci´de dükkan açmış... Galatasaray´ınki Beyoğlu´nda.

Ben, iki gözüm, spordan anlamam ama, şimdi neden, Fener´in taraftarı, Galatasaray´ın balosu, müsameresi çoktur bunu anladım işte.

Sporda da olsa, halka dayanalım vatandaşlar!. Halka, kapılarımızı geniş açalım iki gözüm!

Orhan Selim (Nazım Hikmet Ran)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ekle